içinde

Bvlgari Aqva Pour Homme Parfüm Yorumları

Bvlgari’nin 2005 yılından parfüm severlere sunduğu Bvlgari Aqva , aromatik aquatic klasmanında yer alan bir parfüm.Şişesinin dekoratifliği gerçekten güzel.Masamın üzerinde dururken kendine baktırıyor.

Bu koku ülkemizde çokça seviliyor.En güzel tasarımcı yaz kokularından bir tanesi.

Bu koku bana , güneşli güzel bir günde sahilde yürürken denizden gelen taze ferah kokuyu anımsatıyor.Koku sizi düşünceye sürüklüyor sakin güzel hatıralarınızı aklınıza getiriyor .

Aqva’ya “Poseidon” yani Deniz Tanrısını lakabın yakıştıran çok.Açıkçası hak ediyor en iyi su temalı parfümlerden bir tanesi.

Temiz ve kaliteli bir koku.Temiz beyaz bir gömlek yada tişörte çok yakışıyor.Ayrıca çokça da iltifat alan bir parfüm.Kadınların temiz koku merakı bu parfümü üst sıralara çıkartmaya yetiyor.

Nasıl kokuyor ?

  • Bvgari Aqva turunçgil ve okyanus notalarıyla açılış yapıyor.Açılışı anlatmam gerekirse; temiz,deniz havasını ve meltemi anımsatıyor ve gerçekten hoş bir açılışı var.Mandalina ve portakal notaları destekliyor ve birazda tatlılık havasını hissettiyor bizlere açılışında.
  • Bvlgari Aqva Kuruyup ortalara doğru gelince , yosun notasını alabiliyorsunuz.Bazı arkadaşlar bunu balık kokusuna benzetiyor ama bence alakası yok.Deniz havasını tamamlamış.Arkadan gelen çiçek,lavanta kokusunu dillendirmeden geçemem.Orta kısımda gayet güzel.
  • Parfüm sona doğru odunsallaşmaya başlıyor.Paçuli ve sedir notası belirgenleşiyor biraz daha erkeksileşiyor desem yanlış tabir etmem ve böylece uçup gidiyor tenden.

Açılışının da yayılım daha iyi olsa da , yayılımı ve kalıcılığı gerçekten orta/düşük seviyeler.Gün içersinde sürekli tazelemeniz gerekiyor.

4-5 saat kalıyor üzerinizde.Ben tazelerim yeter ki kokum yayısın derseniz oda sizin bileceğiniz bir iş tabi.Güzel yaz parfümlerinde bir tanesi.

Rakipleri/su temaları parfümleri söylemek istiyorum ; Dolce & Gabbana Light Blue, Ferrari Cedar Essence Men EDP, Giorgio Armani Acqua Di Gio Profumo, Mont Blanc Legend Spirit Men vb.

Kör satın almalara uygun bir parfüm , eğer su temasını seviyorsanız sizi üzmeyecektir.

Aşağıda sizlere daha geniş kapsamlı grafikler sundum incelemenizde fayda var.

Bvlgari Aqva pour homme
Bvlgari Aqva pour homme

Kimler Kullanmalı ?

Her yaş grubunun kullabileceği bir parfüm.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Gündüz, güneşli havalarda.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

Tam anlamıyla yaz parfümü , sıcak ilkbahar günlerinde de kullanılabilir.

Bvlgari Aqva pour homme

Nerede kullanılabilir ?

Her ortamda kullanılabilir açık alanlarda kalıcılığı biraz daha az.

Peki ya Fiyatlar ?

Bvlgari Aqva pour homme
Bvlgari Aqva pour homme

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valentino Uomo İntense Parfüm Yorumları

Costutume National Homme Parfüm Yorumu