içinde

Bvlgari Man Black Orient Parfüm Yorumları

Bvlgari Man Black Orient, Man in Black serisindeki en iyi koku. Klasik man in black kokusu her zaman sevmiştim ve şuana kadar kokladığım en zengin, sıcak ve derin parfümlerden birisi ancak ne kadar büyük açılırsa açılsın, zamanla çok yumuşayan ve çok kalmayan bir parfüm oldu bende ve gördüğüm üzere çoğu insanda da böyle. Black Orient ise o DNA’yı alıp çok daha zirveye taşıyor. Öncelikle şunu söyleyim; bu arada Spicebomb benzerliği çok net, ancak bu koku Spicebomb’dan daha zengin bir koku.

Koku olarak ise Man in Black bilmeyenler için, açılışında çok büyük bir baharat patlaması yaşıyorsunuz, siyah biber, kakule ve pembe biber tarzında ve bunun yanında tarçın ile tatlandırılmış Rum notası gelmek de ve inanın şuanda piyasada bulunan niche ve designer parfumlerinden en iyi açılışlardan birine sahip bir parfüm. Kısa bir süre sonra baharatlar biraz daha hafifliyor ve parfume kremamsı bir hava geliyor.

Tatlılık hala yüksek seviyede ancak baş ağrıtan tarzda bir tatlılık değil. Parfümün bel kemiği olan deri notasında yavaş yavaş belirginleşiyor. Bu parfüm acılısı haricinde çok değişmiyor aslında, baharatlar ne kadar hafiflese de hiç terk etmiyor parfümü, aynı şey Rum içinde geçerli. Saatler geçtikçe parfümden Oud notası gelmeye başlıyor ancak burda kullanılan Oud çok daha hafif, çok daha sevilebilir bir dokunuş.

Parfüm yorumları okuyucuları parfüm kısaca sıcak, tatlı, baharatlı, zengin ve çekici bir parfüm. Man in Black bilenler için ise fark; tarçın daha baskın, Rum notası daha naturel ve parfüm kurudukça hafiften ağacımsı hava veren oud notası mevcut.

 Performans: 8-10 saat

 Yayılım: 3-4 saat 2-3 metre

 Ortam: Dışarısı

 Zaman: Akşam

 Mevsim: Sonbahar-Kış

 Yaş: 20 ve üstü

 Not: 9.5/10

parfumyorumlari.net
parfumyorumlari.net

Bvlgari Man Black Orient Kimler Kullanmalı ?

Yaş olarak 20 yaş ve üstünün kullanmasını öneriyorum.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Akşam parfümü gündüzleri sıratacaktır.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

İlkbahar soğuk akşamları ve sonbahar ile kışın kullanılmalı.

parfumyorumlari.net

Nerede kullanılabilir ?

Akşamları her ortamda ama daha çok açık alanlarda daha iyi olacaktır.

Peki ya Fiyatlar ?

700-900 TL bandında gezen bir fiyatı var.Özel günlerde ki indirimle daha ucuza yakalanabilir.

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comme Des Garçons Blackpepper Parfüm Yorumları

Zara Paris to New York Parfüm Yorumları