içinde

Costutume National Homme Parfüm Yorumu

Costume National tarafından üretilen Costutume National Homme 2009 yılında piyasaya sürüldü.Woody Aromatik koku ailesine mensup bir koku.Gösterişli cam şişesiyle ve gümüş yazılarıyla daha kullanmadan dikkatleri üzerine çeken bir parfüm.

Nasıl kokuyor ?

  • Costume National Homme , bir tutam bergamutla birlikte tatlı greyfurt ve kakule notalarıyla yumuşak ve güzel bir açılış yapıyor.Açılışı gerçekten güzel ve zevk verici.
  • Parfüm yavaş yavaş kururken , baharatlar ve odunsu notalar kendini göstermeye başlıyor.Tarçın ve karanfil güzel bir uyum gösterdiği parfümün orta bölümleri de gayet güzel ve çekici kılıyor kendini.
  • Sonlara doğru artık sandal ağacı , labdanum ve paçuli kendini göstertiyor.Kremsi odunsu bir havayla yumuşak şekilde uyumla birleşiyor ve bizlere sunuyor parfüm.

Yani özetle , narenciye ve yeşil tonlarda açılan parfüm baharat ve odunsu notaların eklenmesiyle kendine has kremsi havasıyla son buluyor.

Koku , beğenilen övgü alan bir koku.İnsanlar bu kokuyu , davetkar , ilgi çekici, modern , baharattlı ve rahatlatıcı olarak tanımlıyor.

Baharatlı koku sevenler , tatlı baharatı sevenler gerçekten çok sevecektir bu parfümü.Tarçın notasından odunsu-kremsi notalara geçişler gerçekten çok güzel.Açılışı da dikkat çekici ve güzel.Doğal ve zengin bir parfüm.

Çok hard geçişleri yok parfümün sanki üstüne koya koya gidiyor notalar.Buda gerçekten en başından en sonuna kadar iyi bir iş çıkarıyor.

Ayrıca Costutume National Homme “En iyi İtalyan Yapımı Erkek Parfümü” ödülünü , 21. Uluslararası Parfüm A. Ödülleri Töreninde kazanmayı başarmıştır.

EDP formasyonunda olmasının da etkisiyle yaylımı ve kalıcılığı güzel fena değil.Baharatlı ve kalın bir parfüm olması sebebiyle kış-sonbahar ve soğuk ilkbahar günlerlinde kullanmasına sebebiyet veriyor.Kapalı ortamlarda fazla sıkılmamış olması lazım çevremizdekileri yoğunluyla rahatsız edebiliriz.

Erkek parfümü olsa da kadınların çok dikkatini çeken bir parfüm.Tahmin ediyorum ki kullananda vardır.

Benzer kokulardan örnekler ; Dolce & Gabbana The One EDP, Azzaro Wanted Men EDT , Cartier – Declaration D’Un Soir

Sizin için aşağıda fiyat analizi ve genel karnesini hazırladım onları incelemeden geçmeyin.

Costutume National Homme
Costutume National Homme

Kimler Kullanmalı ?

Her yaş grubunun kullanabileceği bir parfüm.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Gece ve gündüz kullanılabilir , gündüz fıs sayısına biraz dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

Kış ve sonbahar için bir parfüm. İlkbaharda soğuk günlerde de kullanılabilir.

Costutume National Homme

Nerede kullanılabilir ?

Her ortamda kullanılabilir fakat kapalı ortamda fıs sayısı düşük olmalı.

Peki ya Fiyatlar ?

Costutume National Homme
Costutume National Homme

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Bırakın
  1. imza parfümüm benim.fiyatı daha ucuz olsa daha güzel olabilir fakat türkiye şartlarında ancak böyle oluyor.almak isteyenlere tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bvlgari Aqva Pour Homme Parfüm Yorumları

YSL La Nuit de L’Homme