içinde

Davidoff Cool Water Parfüm Yorumları

Davidoff  Cool Water

Puro üreticisi olan Davidoff’un 1998’te çıkaracağı parfümün bu kadar şöhrete kavuşacağını kimse bilemezdi.

Davidoff Cool Water’in sırrını Dihydromercenol olarak belirtmiş. Dihydromercenol deterjanlarda kullanılabilir kimyasal , Davidoff bu kimyasalı Cool Water de 1/5 oranında kullanmış.

Bu kimyasal CK One , Drakkat Noir gibi bir çok parfümde de kullanılıyor.Cool Water’in zaman zaman kolonyalı mendile , kimi zaman traş köpüklerine kimi zamanda deterjanlara benzetilmesinin sebebi bu kimyasal.

Cool Water’i sıkar sıkmaz lavanta,limon ve ferah deniz havası sizi sarıyor.Başlangıcı gerçekten güzel , ferah parfüm seven herkes tarafında sevilecektir.Aromatik akuatik temasında bir parfüm Cool Water.

Parfüm kuruyup orta notalara geçildiğinde ise , yeşil temalar devam ediyor ve devreye maskülen çiçek notaları ve o hissedilen deterjan havası koku kendini gösteriyor alttan alttan.Orta notalar , üst notalar kadar ilgi çeki değil fakat güzel , fena sayılmaz.

Alt notalara doğru gelindiğinde ise yeşil notalara ek odunsu notalar ekleniyor.Parfümün sonunda gerçekten fena değil böylece uçup gidiyor tenden.

Genel bir çizgi üzerinde yürüyen Cool Water notalar arasında çok belirgin bi geçiş yapmıyor.Çizgini bozmadan biraz ondan biraz bundan diyerek devam ediyor yoluna.Başlangıcı ve sonu , ortasına göre daha elde tutulur diye bilirim.Orta notalardaki Dihydromercenol etkisi bazılarının garibine gidebilir.

Cool Water , ilk çıktığından beri satış sayısı olarak  çok iyi sırada.Bir çok parfüm üreticisi ondan ilham alarak çeşitli parfümleri üretti.Ama hiç biri cool water katar tutulmadı , sevilmedi.Şimdilerde gençler bu kokuyu baba kokusu olarak tanıyor ve daha az tercih ediyor.Acaba git gide modası mı geçiyor ? Bunu zamanlar ilerleyen yıllarda göreceğiz.

EDT formülü kıyafetlerde uzun süre kalıcı olabiliyor.Fark edilme süresi ise gayet yeterli diyebilirim.İlkbahar yaz aylarında kullanılacak parfümlerden bir tanesi.Ne kadar çok satılsa da denenip alınması lazım.

Aşağıda nota geçişlerini, fiyat analizi ve genel karnesini paylaştım inleyebilirsiniz.Yorumlarınızı bekliyorum.

Kimler Kullanmalı ?

Her yaş grubunun kullabileceği bir parfüm.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Gündüz , hava sıcakken kullanılmalı.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

İlkbahar ve yaz aylarıda kullanılmalı.

Nerede kullanılabilir ?

Ofis, açık alan vb. her alanda kullanılabilir.

Peki ya Fiyatlar ?

Fiyat olarak gerçekten şu zamanda çok iyi. F/p 10/10

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Christian Dior Sauvage Parfüm Yorumları

Calvin Klein Eternity For Men EDP Parfüm Yorumu