içinde , , , ,

Yılın En İyi Erkek Parfümleri

en iyi erkek parfümleri

En iyi erkek parfümleri başlığı altında hanımefendilerin en çok beğendi yaz parfümlerini tanıtacağız. Sizlerinde eklemek istediği parfümler varsa lütfen yorum kısmından belirmeyi unutmayınız.

  • Chanel Allure Homme Eau Extreme

Chanel Allure Homme Eau Extreme en iyi erkek parfümleri

Eşsiz notaları ile sıra dışı ferahlık sağlayan sıra dışı bir parfüm!

Parfüm her mevsimin, her insanın parfümü. Genel olarak insanların büyük bir kesimine hitap ettiğini, edeceğini söyleyebiliriz. Ancak yine de bir mevsim ile nitelendirmek gerekirse, bu parfümün yaz parfümü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü sıcak havalarda hem performansı hem de yayılımı normalden çok daha başarılı.

İçeriğine değinmek gerekirse parfümü ilk sıktığınız an yoğun bir turunçgiller notası alıyorsunuz. Bu ekşimsi aromaya ise derinlerde bir yerde tatlı bir nota eşlik ediyor. Ama endişelenmeyin, bu tatlı aroma kesinlikle yoğun, şekerimsi bir aroma vermiyor. Bu denli başarılı bir parfümde odunsu aromalar olmasa olur mu? Elbette olmaz! Parfümü ilk sıktığınız anın üzerinden kısa bir zaman geçtikten sonra turunçgiller aromasına bir de odunsu aromalar eşlik ediyor. Aslında bu sayede doğanın bir bütün halde ne kadar güzel olduğunu görmemizi, hissetmemizi sağlıyor.

Gelelim parfümün performansına…

Parfümün kalıcılığı mükemmel seviyede değil ne yazık ki. Ortalama 6-7 saat aralığında bir performans süresi var. Ama yağlı teninize uyguladığınızda bu süre etkilenebiliyor. Bu sebeple cilt yerine kıyafetlerinize sıkmanız da fayda var. Parfümün yayılımı ise son derece yüksek. Özellikle sıktığınız ilk 2 saat çevrenizdekilerin büyülenmiş bakışlarınızı üzerinizde hissedebiliyorsunuz.

  • Versace Dylan Blue

Versace Dylan Blue en iyi erkek parfümleri

Sıradaki parfümümüz, mükemmel bir yaz parfümü. Özellikle gençlerin o cıvıl cıvıl, enerji dolu yapılarına tam anlamıyla uyuyor. Aromaları ise ferah ve odunsu bir hava elde edilmesini sağlıyor.

Esas itibari ile parfümü ilk sıktığınız an yoğun bir greyfurt aroması ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Ancak endişe duymayın sakın, bu aroma size keskin, riskli bir hava kazandırmıyor. Bunun aksine koku son derece tatmin edici ve risksiz. Hatta genele hitap ettiğini dahil söyleyebiliriz.

Parfümün kalıcılığı ortalama 7 ila 8 saat sürüyor. Ancak tenden ziyade elbiseye sıkılması öneriliyor. Yayılımı ise son derece yüksek. Başka hangi parfüm 2-3 saat boyunca ortalama 3 metrelik bir alana yayılabilir ki, değil mi?

  • Armanı Acquadi Gio Prufumo

Armanı Acquadi Gio Prufumo en iyi erkek parfümleri

Her mevsime, her ortama kusursuz uyum sağlayabileceğiniz bir parfüm bulmak mümkün desek muhtemelen inanmazsınız. Ancak inanın. Çünkü esas itibari ile mükemmel bir yaz parfümü olan bu parfüm, aslında tam olarak bunu vaat ediyor.

İddiadan uzak, risksiz bir parfüm diyemeyiz. Aksine çekici, maskülen bir havası var. Yani bütün iddialı yapınızı bu parfüm ile gün yüzüne çıkartabilirsiniz.

Parfüm kokusu deniz havasını anımsatıyor. Sıktığınız ilk an kendinizi bir sahil kenarında, kusursuz esen bir rüzgarın altında hissetmeniz mümkün. Ama elbette ki bu eşsiz parfümü tek bir nota ile özdeşleştirmek hata olur. Çünkü parfümde buna ek bir de tütsü notası var. Ama bu nota oldukça hafif. Yani rahatsız edici herhangi bir izlenim yaratmıyor. Buna ek sıktıktan kısa bir süre sonra kendinizi en eşsiz bitki çaylarını yudumluyor gibi de hissedebiliyorsunuz. Çünkü o izlenimi de oluşturuyor.

Genel olarak çekici ve seksi bir erkek kokusu olan bu parfüm, ortalama 7-8 saatlik kalıcılık oranına sahip. Yayılımı ise ortalama 2 saat boyunca sürüyor.En iyi erkek parfümleri listesinde kesinlikle olması gerek vazgeçilemez parfümlerden birtanesi.

 

Armaf Club de NuitIntense en iyi erkek parfümleri

Listemizde diğerlerine nazaran uygun fiyatlı olan ancak buna karşılık eşsiz bir kokuya sahip olan isimle sizlerleyiz. Öncelikle şunu söyleyelim, bu parfümün sahtesi piyasada henüz yok. Bu sebeple indirimde, uygun fiyata görürseniz kesinlikle çekinmeden alın.

Gelelim parfümün aromalarına… aslında oldukça ferah bir yapısı var. İlk sıktığınız an ise sizlere ananas ve elma notaları eşlik ediyor. Buna ek huş ağacı notası da parfümde mevcut. Ki bu ağaç, parfümlerde çekiciliğin en temel kaynaklarından biridir.

Parfümün performansı aslında son derece yüksek. Ortalama 8-9 saatlik bir dayanma süresi var. Bu süre elbiseler ile desteklendiğinde 10 saate kadar dahil ulaşabiliyor. Yayılımı ise 3 saat boyunca devam ediyor. Yani gün boyu ferah ve özel hissetmeye bu parfüm ile hazır olun.

  • Versace Man Eau Fraiche

Versace Man Eau Fraiche

Şişesi gibi ferah bir koku ile karşınızdayız. Kendinizi mavinin cazibesine bırakmak istiyorsanız bu parfüm tam size göre diyebiliriz.

Parfüm genel olarak mavi kokuyor, deniz kokuyor. Ama elbette içerisinde meyve notaları da mevcut. Birden fazla meyvenin aromasını eşsiz bir şekilde bu parfümden alabiliyorsunuz. Gel gelelim önlemi bir noktaya… parfüm kurudukça o mavimsi yapıdan uzaklaşıp ağaç aromasına doğru evriliyor. Ama endişelenmeyin, ferahlığını asla kaybetmiyor.

Parfüm fazlasıyla risksiz. Kör alış yapmayı düşünüyorsanız, endişelenmeyin ve arkanıza yaslanın. Çünkü ilk anda hissettiğiniz o eşsiz ferahlık, gün boyu size eşlik etmeye devam ediyor.

Davidoff Cool Water en iyi erkek parfümleri
 

Reklamlarında deniz havası görmeye alışkın olduğumuz bir parfüm ama ne yazık ki sıktığınız ilk an deniz notasının biraz arka planda kaldığını hissediyorsunuz. Hatta bunun aksine parfümde yeşilimsi aromalar son derece baskın. Özellikle çimen aromasını derin bir şekilde hissedebiliyorsunuz.

Parfüm kesinlikle genç işi bir parfüm değil. Aksine orta yaşlarda ya da en azından gençlere göre nispeten daha olgun olan yaşlarda çok daha hoş duracağını düşünülüyor.

Tende ortalama 6-7 saat boyunca kalıyor. Yayılımı ise ne yazık ki çok uzun sürmüyor. Çünkü 1 ila 2 saat içerisinde parfümün yayılımının azaldığını hissedebiliyorsunuz.

  • Armani Eau de Cedre

Armani Eau de Cedre en iyi erkek parfümleri

Aslında ismine bakıldığında sedir ağacı suyu notasının baskın olacağı düşünülse de parfümde aksine siyah çayın o keskin, büyüleyici aroması daha baskın. Elbette ki çay ile aynı aromaya sahip değil ancak benzer bir izlenim yarattığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Şunu söylemek de mümkün aslında, bu çay notası parfümü sıktığınız ilk 15 dakika boyunca sizlere eşlik ediyor. Bu sürenin ardından turunçgil notası daha baskın gelmeye başlıyor.

Parfümde hiç denizden, maviden bahsetmedik. Size biraz boğucu mu geldi? Kesinlikle gelmemeli. Çünkü içerisinde deniz ferahlığı içermiyor olmasına karşılık fazlasıyla ferah bir kokuya sahip. Performansı ise ortalama 6 – 7 saat ile sınırlı.

 

Lalique Encre Noire Sport en iyi erkek parfümleri

İsminde sport yazıyor olmasına aldanmayın. Kesinlikle spor ile kısıtlanabilecek bir parfüm değil. Aksine yaz aylarında her ortamda sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz son derece büyüleyici bir parfüm. Parfümün kendisine has bir yapısı ve kokusu var. Bu sebeple herkese hitap edeceğini söylemek pek de doğru olmayacaktır.

Gelelim parfümün aromalarına. Öncelikle parfümün özünde Hindistan’da yetişen bir çimenin baskın notası var. Ama bazen bu notalara dumanımsı ya da sabunumsu notaların eşlik ettiğini de hissedebiliyorsunuz.

Parfümde vetiver ve diğer aromalara ek baskın bir greyfurt notası var. Bu notaya ise deniz notaları eşlik ediyor. Bunca notanın bir arada bulunması aklınızı karıştırmasın. Çünkü oluşan izlenimin aksine parfüm parçaların meydana getirdiği bütünü çok güze yansıtıyor.

Performans konusuna değinmek gerekirse, parfüm ortalama 6-7 saatlik bir kalıcılığa sahip. Yayılımı ise son derece yüksek. Çünkü 3 saat boyunca parfüm sebebi ile oluşan etkilenmiş bakışları üzerinizde hissediyorsunuz. Ama özellikle elbiselere sıkmamanız gerektiğine dikkat edin. Çünkü koyu bir yapısı var ve bu sebeple iz bırakma ihtimaliz son derece yüksek.

Kenzo Homme EDT

Kendinizi yağmur ormanları içerisinde yürüyor gibi hissetmek ister misiniz? Bu parfüm size tam olarak bunu sağlıyor diyebiliriz. İçerisinde odun notları, deniz notaları yoğun olarak var. Zaten parfümün şişe tasarımında da bambu var. Parfüm içeriğinde size bambu aromasının eşlik edeceğini buradan anlayabilirsiniz.

Parfümün performansı ne yazık ki oldukça düşük. Yaz aylarının çok daha ferah geçmesini sağlayan bu parfüm ne yazık ki yalnızca 5-6 saat kalıcılık süresine sahip. Yayılımı ise 2 saat ile sınırlı. Bir çok kadının “deniz kokan” en iyi erkek parfümleri sıralamasında iyi yere sahip bir koku.

  • Issey Miyake Pour Homme Sport

Issey Miyake Pour Homme Sport

Kokunun genel aroması bir çeşit Japon limonu üzerine kurulu. Yani ekşi bir aroması var. Ama bu ekşilik rahatsız edici seviyede değil. Aksine kullananlara limon ferahlığı sağlıyor. Performansı ise 5 ila 6 saat aralığıyla sınırlı.

  • Voyage d Hermes

Voyage d Hermes

Kakule baharatının tiryakileri arasında mı yer alıyorsunuz? O halde bu parfümü kaçırmayın! Çünkü parfümün genelinde bu baharatın notaları mevcut. Yapısı ise son derece seksi ve çekici bir izlenim meydana getiriyor.

Parfümde buna ek narenciye, vanilya ve ağacımsı notalar da mevcut. Bunların her birinin meydana getirdiği ferahlık size son derece farklı. Bu farklılık ise baharatlı bir parfüm olmasından meydana geliyor. Parfümün etkisini görmek istiyorsanız, öncelikle teninize sıkın. Elbiselerde beklediğiniz etkiyi elde edemeyebilirsiniz.

Parfümün performansı ortalama 6-7 saat aralığında. Yayılımı ise 2 saat sürüyor.

Sizlere yaz aylarının en iyi erkek parfümleri anlattığımız bu yazımızda sizin en çok sevdiğiniz kokunuz hangisi ? Yorumlarda buluşmak üzere hoşça kalın.

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paco Rabbane One Million

Paco Rabbane One Million Parfüm Yorum