içinde

Encre Noire Sport Parfüm Yorumları

Encre Noire Sport

Yaz aylarında en çok kullandığım yaz parfümlerinden birini paylaşarak başlamak istedim.

 Şişesini bitirdiğim nadir parfümlerden birisidir Encre Noire Sport parfümü. Yurtdışında çok ucuz fiyatlara bulunabilirken, Türkiye’de biraz daha yüksek olsa da, diğer parfümlere göre gayet uygun fiyatlı, kendine has bir kokusu olan güzel bir yaz parfümü.

Vetiver notasını anlatmak bazen zor olabilir ama buradaki biraz daha kolay biçimde kokan tarzda bir vetiver. Temiz, sabunsu bir havada, çimenimsi yeşillikle kokan vetiver notası parfümün bel kemiğini oluşturuyor. Klasik versiyonundan bu parfümü ayıran en büyük özellik ise, bu parfümde klasiğinde bulunan dumansı yapının aksine, turunçgil notalarının ağırlıkta olması. Greyfurt notası en çok öne çıkan nota ve bunun yanında ozonik kokan deniz havasını oluşturmak için kullanılan sentetik notalarda bulunuyor. Bu parfüm klasiğine göre çok daha sevilebilir ve daha geniş kitleye hitap eden bir parfüm. Ancak genelde vetiverin o kendine has ve değişik havası bu parfümü denemeden alınmaması gerekenlerden yapıyor.

 Parfümün eskiden kalıcılığı gerçekten muhteşemdi ancak bugün her ne kadar azalmış olsa da, bir “sport” isimli yaz parfümüne göre gerçekten tatmin edici bir kalıcılığı var. Sıcak havalarda, teninizin ısınacağı bir derecede kullandığınızda, tatmin edici 6 ile 8 saat civarında bir kalıcılığa sahip ve ilk 2 ile 3 saat yaklaşık 1 ile 2 metre arasında yayılabilirliği  var. Ben genelde elbiselere bol bol spray atıyorum ki, gün içerisinde aşırı terleme durumunda tenden gitme durumuna karşı hala elbisede kalarak fark edebilirliği  uzun olsun diye. Belki ten kadar yayılmasa da en azından kalıcılık uzun olacaktır.

 Fiyatı maalesef inişli çıkışlı ve rakam bile sürekli değişmiş gördüğüm kadarı ile. Şuanda en ucuza görebildiğim 180 TL ve en çok 340 TL civarında ki, bu fiyat hala şuanda ki kur fiyatlarına göre gerçekten çok güzel.

 Farklı kokan yaz kokuları bakıyorsanız, denemeniz gereken parfümlerden birisi.

parfumyorumlari.net
parfumyorumlari.net

Encre Noire Sport

parfumyorumlari.net

Kimler Kullanmalı ?

Her yaş grubuna öneribilirim.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Geceden çok gündüz kullanılması tavsiye edebilir.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

İlkbahar ve yaza çok yakışan çok tercih edilen bir parfüm.

Nerede kullanılabilir ?

Her ortamda , kapalı açık , iş yeri , okul her ortama ayak uydurabilir.

Peki ya Fiyatlar ?

parfumyorumlari.net

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

4 Yorum

Yorum Bırakın
  1. Odunsu parfüm sevenler için tam bir fiyat /performans ürünü. Gerçekten aşırı derecede kalıcı bir kokusu var. Öyle ki duştan sonra dahi buram buram kokuyor. Ben ilk denemede biraz fazla sıkmışım. 2-3 sprey yeterli. Fazlası gerçekten ağır oluyor. Tavsiye ederim.

  2. Dip notası keçi sütlü sabun ile yıkanmış yeni duştan çıkmış gibi devamlı püfür püfür pudramsı Vetiver Kokuyor.. Orta notalar tenden tene değişebilir ama bana Armani jio yu anımsattı.. Bazen domates yaprağı gibi koktu.. Değişik açılışlar yapabilir tende..

    Üst nota evet fena sayılmaz..

  3. Eğer vetiver parfümlerinden hoşlanıyorsanız kesinlikle şans vermeniz gereken bir parfüm. Biraz mürekkep kokusuna benzeyen karanlık bir tarafı var. Genel beğeniye uygun olduğunu söyleyemem ancak performansının çok iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle yaz mevsiminde iyi bir alternatif olacaktır.

  4. Açılışı hafif keskin limonumsu, turunçgil kokusu.Sonra keskinlik azalıyor koku oturuyor hala turunçgil baskın, vetiver kokusunu bilmiyorum ama bunda odunsu bi koku alamadım.Tatlılık hiç yok bu yönden her yaşa uygun.Daha çok yaz / bahar parfümü havasında ama bence 4 mevsim kullanılacak bi parfüm.Kesinlikle sentetik ve ucuz kokmuyor.
    Kalıcılığıyla ilgili kötü yorumlar vardı ama ben kalıcığını iyi buldum, yayılırlık iyi sayılır.Bol miktarda sıkabilirsiniz kimseyi rahatsız edecek bir koku değil.
    İssey mikaye klasik parfümüne çok benzeten olmuş evet gerçekten benziyor ama daha çok Versace eau fraiche parfümüne çok çok benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rochas Moustache Parfüm Yorumları

Comme Des Garçons Blackpepper Parfüm Yorumları