içinde

Guerlain L’instant De Guerlain Extreme

Guerlain markasının 2004 yılında piyasaya sürdüğü Guerlain L’instant De Guerlain Extreme parfümü hemen her erkeğin tatmin olacağı seçeneklerden bir tanesi olmayı başarıyor.

Fransa’nın Paris şehrinde kurulan ve yaklaşık iki asırdır insanlara güzel kokular sunmayı arzu eden Guerlain, parfüm konusunda bir idoldür. Dünyada parfüm anlayışının yerleşmesinde oldukça değerli bir yeri olan markanın üst sınıf insanlara hitap eden kokular tasarlıyor.

Guerlain markasın amacını “herkese hitap etmekten öte parfümün değerini bilen kimselerle ulaştırmak” olarak betimlemiştir. Fiyat politikası nedeniyle de genellikle zengin parfümü olarak kabul edilir.

Nasıl kokuyor ?

 Odunsu ve baharatlı bir koku olarak tanımlanması parfümü gerçek anlamda tanımlamayı başarıyor.

Başlangıcında turunçgilleri parlak ve keskin olarak hissediyorsunuz.Turunçgillere anason notası da arkadan arkadan destek çıkıyor.

Guerlain L’instant De Guerlain Extreme kuruyup orta notalarda , lavanta ve beyaz çiçeklerle beraber hafif paçuli kendini gösteriyor.Orta kısım gerçekten büyüleyici ve erkeksi bir koku sunuyor bizlere.

Orta kısımdan sonra , kakaonun etkisiyle ortaya çıkan çikolata kokusuna , sandal ağacından gelen odunsuluk eşlik ederek gerçekten güzel bir son buluyor.Bu son aşamada beklide en güzel çikolata kokusu alıyorsunuz ne çok tatlı nede çok yapay.

Gerçekten bir erkeğin koleksiyonunda olması gereken parfümlerden bir tanesi.Abartmadan yazmak istiyorum , etkilememek istiyorum fakat gerçekten kim koklasa hayran kalıyor bu kokuya.İlk çekmemek imkansız bu koku ile.

EDT ve EDP arasında fiyat farkı çok olmasına rağmen çok büyük farklar yok , EDP’nin yayılımı ve kalıcılığı bir tık fazla o kadar.

Çok garip ve etkileyici bir parfüm fakat biraz olgunluk istiyor genç arkadaşlarımıza gidecek bir parfüm değil.Kalıcı ve dağılımı gerçekten çok tatminkar. Soğuk havalarda , kışın ve sonbaharda kullanılacak bir parfüm.Günlük olarak kullanılabilir fakat özel gece davetiyeleri , düğün ve özel geceler için kullanılması daha doğru olacaktır.Fiyat olarak biraz pahalı olsa da aldığınıza pişman olmayacaksınız.

Aşağıda nota geçişleri , fiyat analizlerini ve genel karnesini paylaştım incelemeden geçmeyin.

Guerlain L’instant De Guerlain Extreme

Kimler Kullanmalı ?

Genç arkadaşlara biraz ağır gelebilir +21 yaş üstüne öneriyorum.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Akşam ve akşamüstlerine daha çok yakışacaktır.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

Kış ve sonbahar için bir parfüm. İlkbaharda soğuk günlerde de kullanılabilir.

Guerlain L’instant De Guerlain Extreme

Nerede kullanılabilir ?

Özel gece davetlerinde , toplantılarda , lüks ve özel hissettiğiniz mekanlarda.

Peki ya Fiyatlar ?

Guerlain L’instant De Guerlain Extreme

50 ml fiyatıdır.

Guerlain L’instant De Guerlain Extreme

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Azzaro Wanted By Night Parfüm Yorumu

Jean Paul Gaultier Classique Essence de Parfum