içinde

Tom Ford Black Orchid Parfüm Yorumları

Tom Ford Black Orchid,Türkçe çevirisi “siyah orkide”.Ne kadar ilgi uyandırıcı değil mi ? En narin en güzel çiçeklerinden biri orkide.Çok ince düşünülmüş bir isim dünyaca ünlü işleri başarmış bir kişiye yakışacak bir isim.

Nasıl kokuyor ?

  • Black Orchid , ilk sıkıldığında turunçgiller ve taze meyveler ile karşılıyor sizi.Başlangıcı biraz tatlı hatta bazıları için çok tatlı gelebilir , şekerlenmiş meyveleri andıran bir koku giriyor burnunuzdan içeri.
  • Parfüm biraz daha kurudukça bu şekerli meyve tatları azalıyor ve çiçek notaları ekleniyor daha da bir güzelleşiyor parfüm.İlk açılışı biraz seçici olabilir orta kısımları daha sevilebilir kabul görebilir.
  • İyice kuruduktan sonra alt notalarda silah,meyveler ve amber notası belirginleşiyor.Black Orchid denilince bolca meyve ve güzel çiçekler akla gelmeli.Parfümün temeli meyveler , temelin arkasından çiçek notaları geliyor.

İlk çıktığından beri çok satan Tom Ford Black Orchid özellikle ilk açılışında çok şekerli başlıyor , herkesin sevebileceği bir parfüm olmayacaktır.Eğer tatlı,şekerli,meyveli kokuları sevmiyorsanız denemeden almamanızda fayda var.

Parfüm yorumları okuyucuları günlük bir parfüm değil , arkadaşlarınızla gezerken yada çalışma yerinde kullanılacak bir parfüm değil.Daha çok özel günler özel gecelerde kullanılacak bir parfüm.Güçlü ve zengin bir parfüm olduğu için pahalı restoranlarda , eşinizle/sevgiliniz de özel bir yerde iseniz kendinizi göstermek istediğiniz bir mekanda kullanılmalı.

Çok satan çok kullanılan bir parfüm ama kesinlikle denemeden almayın özellikle başlangıcı yüzünden sevmeyebilirsiniz.

Tom Ford Black Orchid
Tom Ford Black Orchid

Kimler Kullanmalı ?

25 yaş ve üzeri kullanmalı genç parfümü kesinlikle değil.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Gece kullanılmalı , gündüze yakışan bir parfüm değil ağır notalar sıcakla beraber boğacıktır.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

Kış ve sonbahar için bir parfüm. İlkbaharda soğuk günlerde de kullanılabilir.

Nerede kullanılabilir ?

Özel davetlerde kullanılmalı her zaman kullanılacak bir parfüm değil.

Peki ya Fiyatlar ?

Tom Ford Black Orchid

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Versace Eros Parfüm Yorumları

Paco Rabanne Invictus Parfüm Yorumları