içinde

Versace Eros Parfüm Yorumları

Versace Eros

2012’de piyasaya sürülen Versace Eros , ismini antik dönem mitolojisinden almıştır.Belki de en çok bilinen mitolojik tanrıdır , Aşk Tanrısı.

Parfümün tasarımcısı Eros’a “Yeni parfümümüz Eros’u, Yunan Tanrısı gibi kahraman ve tutkulu erkekler için tasarladım. Eros, güç ve duygusallığı vurgulayan bir kokuya sahiptir.” tanımlamasını yapmış.

Eros’u ilk sıktığımızda canlı turunçgiller notası suratımıza vuruyor.Mandalina ve limon notaları gayet baskın bu parfümde.Alttan alttan elma notasının geldiğini de söyleyebilirim.

Parfüm kurudukça turunçgil notasını kendini geriye çekiyor ve baharat notaları ortaya çıkmaya başlıyor.Tarçının ve karanfilin o güzel kokusu kendini dışarı salıveriyor.Baharat notalarında vanilya notası destekliyor beraber mükemmel bir uyum oluşturuyorlar desem abartmış olmam.

Alt notalara doğru inildikçe vanilya notasına vetiver notası ekleniyor , alt notalara doğru çekicilik değişken oluyor bazılar pek beğenmeye bilir , yenileme ihtiyacı duyabilir.

Versace Eros’u kısaca anlatmak gerekirse , başlangıcında turuçgillere yer veren , orta notalarda vanilya kokusuna , alt notalarda ise odunsu notalara yer veren bir parfüm. Çok doğal durmayan biraz yapaylığı belli olan bir parfüm.

Kalıcılığı gayet iyi giysilerde uzun süre kalabilen bir parfüm. Yayılımı da iyi girdiğiniz ortamda sizi fark etmemeleri imkansız kalın parfüm.

Sonbahar kış ve ilkbahar akşamlarında kullanılabilecek bir parfüm. Denilerek alınması gereken parfümlerden herkese hitap edeceğini düşünmüyorum.

versace esor parfumyorumlari.net
versace esor parfumyorumlari.net

Kimler Kullanmalı ?

25 yaş altına daha çok yakışıcağını düşünüyorum.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Gece ve gündüz kullanılabilir. Fakat gündüz parfüm biraz kalın olduğundan bunaltabilir çok fazla sıkılmaması gerek.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

Kış ve sonbahar için bir parfüm. İlkbaharda soğuk günlerde de kullanılabilir.

versace esor parfumyorumlari.net

Nerede kullanılabilir ?

Her ortamda kullanılabilir fakat kapalı ortamda fıs sayısı düşük olmalı.

Peki ya Fiyatlar ?

versace esor parfumyorumlari.net

200 ml’lik şişenin fiyatıdır.

versace esor parfumyorumlari.net

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Calvin Klein One Parfüm Yorumları

Tom Ford Black Orchid Parfüm Yorumları