içinde

YSL La Nuit de L’Homme

Yves Saint Laurent’ın ikonik kokularında , bir baş yapıt La Nuit de L’Homme.2009 yılında piyasa sürülen Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme , bir çok parfümün fikir babası olmuştur.Çokça bilinen ve çokça sevilen bir parfüm.

Parfümün tasarımcıları “zıtlıklar ve gerginliklerle dolu karanlık ve güçlü bir parfüm” bir parfüm olarak nitelemiş bu La Nuit de L’Homme’dı.

La Nuit de L’Homme, isminden çok şeyi anlatıyor bize.Karanlık ve güçlü ibaresi parfümün gece ve daha özel zamanlarda kullanılması gerektiğini , standart bir parfüm değil özel zamanların parfümü olduğunu söylüyor bize.

Nasıl kokuyor ?

  • İlk sıkıldığında kakule ve lavanta notalarıyla yumuşak bir açılış yapıyor bizlere.Alttan ise tatlı meyveler ve turunçgil havaları destekleniyor.İlk açılışı ilgi çekici , genel beğeniye uygun.Genel olarak beğendim açılışını.
  • Parfüm kuruyup orta noktalara doğru geldiğinde ise , işin içine baharatlar giriyor.Yumuşak baharatların lavanta ile işbirliği sonucunda güzel bir koku çıkıyor ortaya.Kakule ve tarçın’ın güzel notaları hissedilebilir.Orta bölümde açılışı kadar dikkat çekici ve güzel.
  • Alt notalarda ise vetiver,sedir ağacı notalarıyla odunsu kremsi bir hava yakalanmış.Alt notalarında yumuşak ve güzel.Genel olarak bu parfüm gerçekten çok güzel.

Yves Saint Laurent La Nuit de L’HommeYves Saint Laurent La Nuit de L’Homme

Sıktığınız andan itibaren kendini sevdiriyor parfüm.Herkese hitap etmeye çalışılmış uçlardan uzak bir parfüm.Parfümü denediğimde bir çok hanımefendi tarafında iltifat aldığımı unutmadan söyleyeyim.

Her ne kadar özel zamanlarda kullanması gerektiği vurgulansa da bence ofis ve iş ortamına yakışacak bir parfüm.Sevgilinizle çıktığınız yemekte , akşam iş yemeklerinde , özel gecelerde kullanılabilecek parfüm.

Parfümün kokusu güzel fakat kalıcılık konusunda ortalamanın altından.Yayılım fena değil ortalama.Parfümü sürekli yenileme ihtiyacı duyuyorsunuz.Bu sizin için önemli değil , kokusu güzel olsun yeter diyorsanız parfümü kör alış şeklinde alabilirsiniz.Parfümün kokusunu beğenmeyecek insan sayısı çok azdır.Yaş olarak 18 ve üzerine daha çok yakışacaktır.

Aşağıda sizler için fiyat analizi , notalarını ve karnesini sundum incelemeden geçmeyin.

                        Kimler Kullanmalı ?

Yirmi yaş ve üzerine daha çok yakışacaktır.Çok gençlere hitap edeceğini düşünmüyorum.

Hangi zaman arağında kullanılmalı ?

Akşam ve akşamüstlerinde kullanılmalı.

Hangi mevsim kullanılmalı ?

Kış ve sonbahar için bir parfüm. İlkbaharda soğuk günlerde de kullanılabilir.

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme

Nerede kullanılabilir ?

Her ortamda kullanılabilir fakat kapalı ortamda fıs sayısı düşük olmalı.

Peki ya Fiyatlar ?

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme
Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme

Siz değerli okurlar , sizin de eklemek istediğiniz notlar yada yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Costutume National Homme Parfüm Yorumu

Zara Erkek Parfümleri Ve Klonları